Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

Bu sayfada uygunepin.com'u kullanırken sık karşılaşılan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Desteğe sorularınızı iletmeden önce burayı kontrol ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

1.Üyelik

Nasıl Üye Olunur?

Uygunepin.com'a üyelik tamamen ücretsizdir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra bilgilerinizi doldurarak üye olabilirsiniz. Üye olurken bu bağlantıdaki kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Üyelik Bilgilerimi Değiştirebilir Miyim?

E-posta ve şifrenizi istediğiniz vakit değiştirebilme hakkına sahipsiniz.

2.Bakiye

Nasıl Bakiye Yüklerim?

Kredi Kartı/Banka Kartıyla Yüklemek İçin: Uygunepin.com'a üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra “Bakiye” kısmına girerek sol tarafta bulunan yüklemek istediğiniz bakiye miktarını girerek Kredi Kartı/Banka Kartınızla yükleme yapabilirsiniz.  Kart ile yapılan yüklemelerde bankalar tarafından kesilen komisyon oranını da karşılamanız gerekebilir.

Havale/EFT Yoluyla Yüklemek İçin: Uygunepin.com'a üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra “Bakiye" kısmına girerek sağ tarafta bulunan “Havale Bildir” butonundan "Bankalar" kısmına tıklayarak size uygun olan bankaya yüklemek istediğiniz bakiyeyi iletin. Gönderilen miktarı bize tekrar “Havale Bildir” butonundaki bilgileri doldurarak bildirebilirsiniz.

Ödeme Bildirimi Yaptım, Bakiyem Ne Zaman Hesabıma Geçer?

Ödeme bildirimleri her gün 11:00 - 22:00 saatleri arasında kontrol edilir ve ödemeniz Uygunepin.com'daki hesabınıza aktarılır. Kredi kartı ile yapılan ödemeler doğrudan hesabınıza kısa bir kontrolün ardından otomatik yansıtılmaktadır.

Yüklediğim Bakiyeyi Geri Alabilir Miyim?

Uygunepin.com hesabınıza yatırdığınız bakiyeyi, bakiye yüklerken kullandığınız ödeme yöntemi aracılığıyla yalnızca bakiyenizle herhangi bir işlem yapmadığınız takdirde geri alabilirsiniz. Örneğin havale/EFT ile bakiye yüklediyseniz, para iadesi banka hesabınıza Pazartesi ve Cuma günleri yapılırken, kartla yapacağınız bakiye yükleme işlemlerinin iadesi en geç 1 iş günü içinde doğrudan ilgili karta yapılır fakat iadenin kartınıza yansıması 7 iş gününü bulabilir. 
Uygunepin.com'a yüklediğiniz bakiyenin bir kısmını kullanmanız halinde bakiyenin geri kalan kısmının iadesi sağlanamamaktadır. İade talebinizin onaylanabilmesi için, yüklemiş olduğunuz bakiyeyle herhangi bir işlem yapmamış olmanız gerekir. 
Bakiyenizle herhangi bir alışveriş yaptıktan sonra, satın aldığınız ürünler dijital içerik kapsamında olduğundan para veya ürün iadesi mümkün değildir.
Para iade taleplerinizi iade@uygunepin.com adresine yükleme dekontunuzla birlikte e-posta göndererek bizlere iletebilirsiniz. 

3.E-Pin

E-Pin Nedir?

E-Pin kelimesinin açılımı Electronic Personal Identification Number (Elektronik Kişisel Kimlik Numarası) olarak geçer. Oyun, program, uygulama gibi ürünlere bakiye, lisans yüklemek amacıyla kullanılır. Örnek bir E-Pin: ABCD-65YZ-P1S4-C9L5

Satın Aldığım E-Pinlere Nereden Ulaşırım?

Satın alımınızı yaptıktan sonra E-Pin kodlarınızı “Hesabım→Ürünlerim” sayfasına giderek görüntüleyebilirsiniz.

E-pin ve CD Keyler Nereden Tedarik Ediliyor?

Uygunepin.com tarafından satışı yapılan tüm e-pin ve cd keyler, yetkili satıcılardan tedarik edilmekte olup, ilgili firmaların güvencesiyle sizlere sunulmaktadır. Bu nedenle sorun yaşanma ihtimali son derece düşük olsa da herhangi bir sorunda doğrudan üretici veya yetkili satıcı durumundaki firma ile irtibata geçilir, sorunun en hızlı şekilde çözülmesi sağlanır. 

Aldığım E-Pinle İlgili Sorun Yaşıyorum Yardım Eder Misiniz?

E-pini doğru şekilde kullandığınızdan eminseniz ve buna rağmen hata ile karşılaşıyorsanız; sorununuzu ve mümkünse sorunu gösteren bir ekran görüntüsünü Canlı Destek/Ticket Sistemine/Whatsapp Hattına bildirin. Talebiniz en kısa sürede yanıtlanacaktır.

4.Güvenlik 

Kişisel Bilgilerim Korunuyor Mu?

Uygunepin.com, üye olurken veya bakiye yükleme esnasında vermiş olduğunuz kişisel bilgileri 3. şahıslarla paylaşmayacağını garanti etmektedir. Tüm verilerin korunması için dünyada yaygın olarak tercih edilen SSL (Secure Sockets Layer) sunucu protokollerini kullanırız. Uygunepin.com'da yer alan önemli bilgileriniz, 256 Bit şifreleme teknolojisi ile korunmaktadır.

Kartla Yaptığım İşlemler Güvenli Mi?

Uygunepin.com, kredi kartı/banka kartı ile yapacağınız ödemeler için Türkiye’nin en güvenilir ödeme sistemlerinden biri olan PayTR firmasının altyapısını kullanıyoruz. Tüm ödemeler 3D Secure güvenli ödeme sistemi ile tamamlanmaktadır. Ödemeyi gerçekleştirdiğiniz anda, yüklemiş olduğunuz bakiye hesabınızda görünecektir. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde Uygunepin.com sunucularında saklanmaz. 

5. İade ve Değişim

Aldığım Ürünü İade Edebilir Miyim?

Uygunepin.com'da satılmakta olan tüm ürünler dijital kod olduğundan  Dijital ürünlerde, Türk Ticaret Kanunu ilgili maddesi uyarınca, satın alınan ürün iadesi yapılmaz,